Energijos taupymo gairės

Lietuvos energetikos agentūra, reaguodama į išaugusias energijos kainas ir kylantį visuomenės poreikį mažinti išlaidas už ją, pristato Energijos taupymo gaires. Gyventojams, paslaugų ir pramonės įmonėms skirtame dokumente ne tik vienoje vietoje pateikiami įvairių sričių patarimai, bet ir suteikiama galimybė palyginti taupymo veiksmus pagal teikiamą naudą ir reikalingas pastangas. Šias gaires numatoma nuolat pildyti, atnaujinti ir užtikrinti jų aktualumą.

„Daugybė gairėse pateikiamų patarimų ir veiksmų nėra nauji – apie juos jau esate girdėję mokykloje, skaitę energijos tiekėjo sąskaitoje ar matę TV laidoje, – sako Lietuvos energetikos agentūros direktorius Virgilijus Poderys. – Kai kurie jų nustebins, paaiškėjus, kad maži kasdieniai sprendimai leis tausoti didelį kiekį energijos, todėl mažins sąskaitas už ją. Svarbiausia, kad kiekvienas iš mūsų, tik šiek tiek pakeitęs savo elgseną, žengęs nesudėtingus taupymo žingsnius, greitai gali sutaupyti iki 20 proc. metinių išlaidų už energiją. O pasinaudoję valstybės pagalba ir investavę modernias priemones, atnaujinę būstą ir energijos šaltinius, sutaupytą sumą padidintume net iki 60 proc.“.

Viešojoje erdvėje daug kalbama apie elektros taupymą, tačiau namų ūkiuose daugiausia energijos sunaudojama šilumos pavidalu, antroje vietoje – automobilių kuro suvartojimas ir tik tada seka elektros energijos poreikiai. Todėl parengtose gairėse kalbama apie visų energijos rūšių taupymą.

Šaltinis: VšĮ Lietuvos energetikos agentūra